Ουσιαστικός ο Παναθηναϊκός, κέρδισε τρίποντο... και Παλάσιος!

Έβγαλε… αντίδραση ο Παναθηναϊκός μετά από ένα προβληματικό τριαντάλεπτο και πήρε το τρίποντο από τον Ατρόμητο με 2-0. Καρλίτος και Παλάσιος επέστρεψαν το Τριφύλλι στο δρόμο των νικών.

Ευτύχησε το Τριφύλλι με την πρώτη του ευκαιρία να βρει γκολ σε ένα ματς με κακό ρυθμό στο πρώτο 30λεπτο και χωρίς ευκαιρίες και από τις δύο εστίες. Στο 31ο λεπτό ο Αϊτόρ έβγαλε μια εκπληκτική σέντρα με τον Καρλίτος να σκοράρει με ωραία κεφαλιά νικώντας τον Γιαννιώτη.

Ο Αϊτόρ έδωσε κι άλλες «απαντήσεις» στο 35ο λεπτό και στο 39ο λεπτό, καθώς από δικές του τελικές πάσες απείλησαν οι Παλάσιος και Μαουρίσιο.

Οι πράσινοι θα μπορούσαν να πετύχουν δεύτερο τέρμα ξανά με τον Ίβηρα φορ στο 55ο λεπτό, όμως, αυτή τη φορά ο Γιαννιώτης βρέθηκε σε ετοιμότητα. Στο 65ο λεπτό ο Ιβάν έκανε τρεις αλλαγές με τους Μακέντα, Χατζηγιοβάνη και Αλεξανδρόπουλο να παίρνουν τις θέσεις των Καρλίτος, Αϊτόρ και Μαουρίσιο.

Στο 78ο λεπτό ο Παλάσιος σκόραρε ένα υπέροχο τέρμα με ωραίο σουτ για να «σφραγιστεί» το τρίποντο.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βέλεθ, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Σάρλια, Παλάσιος, Μαουρίσιο

Ατρόμητος (Γιώργος Παράχος): Γιαννιώτης, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαϊας, Χαρίσης, Μούνιθ, Κουλούρης, Σάλομον, Μαυρομμάτης, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Σπιριντόνοβιτς