Απίθανο! Η Πορτογαλία έχασε στις καθυστερήσεις την πρώτη θέση! (video)

Η Πορτογαλία έμεινε στην ισοπαλία κόντρα στο Ιράν με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ να απαντά στις καθυστερήσεις στον «κεραυνό» του Κουαρέσμα. Πρώτη η Ισπανία στον όμιλο.

Οι Πορτογάλοι γνώριζαν ότι θα συναντήσουν ένα αποφασισμένο Ιράν, όμως, όταν προηγήθηκε στο σκορ με το εκπληκτικό σουτ του Κουαρέσμα με εξωτερικό φάλτσο, το θέμα της πρόκρισης και της πρώτης θέσης φάνταζε απλό.

Όμως, στο ποδόσφαιρο όλα γίνονται. Η Πορτογαλία από πρώτη… παραλίγο να μείνει και εκτός διοργάνωσης! Ο Ανσαριφάρντ ισοφάρισε με άπιαστο πέναλτι στο 92′, αφήνοντας το Ιράν να διεκδικήσει το θαύμα για τέσσερα λεπτά.

Στο 94′ χάθηκε τετ α τετ για τους Ιρανούς με την μπάλα να καταλήγει άουτ!

Η Ισπανία ήρθε 2-2 με το Μαρόκο και τερμάτισε στην πρώτη θέση λόγω goal difference.