«Άσφαιρος» ο Πίττας στη συντριβή του Απόλλωνα από την Ζίλινα!

Ο Ιωάννης Πίττας δεν μπόρεσε να βοηθήσει τον Απόλλωνα Λεμεσού στη βαριά εντός έδρας ήττα της ομάδας του με 3-1 κόντρα στην Ζίλινα.

Ο Κύπριος ακραίος επιθετικός, που έχει κερδίσει μεν τη συμπάθεια του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, αλλά ο τελευταίος αναζητά, από ότι φαίνεται, κάτι καλύτερο, είχε δύο καλές στιγμές στο ματς με την Ζίλινα για τα προκριματικά του Europa Conference League.

Απείλησε στο 2ο λεπτό με ένα γυριστό σουτ που κατέληξε πάνω από την αντίπαλη εστία και στο 87ο λεπτό ένα μακρινό σουτ που εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας με διπλή προσπάθεια.

Θυμίζουμε πως ο Πίττας αγωνίστηκε την περασμένη εβδομάδα απέναντι στην ΑΕΚ, έχοντας και κει, μέτρια απόδοση.