Δύο μπάλες στο τερέν!

Το πιάσατε το σκηνικό με τις δύο μπάλες στο χορτάρι στο β΄ ημίχρονο όταν ο Πλατανιάς πίεζε για το 3-3; Ο ρέφερι ούτε που έδωσε σημασία…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Ξεχάστε το ένα φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού με 60-40 κατοχή μπάλας, τα δύο λανθασμένα οφ-σάιντ στα τετ-α-τετ Μέντες, Καρέλη, το γεγονός ότι μετά το 65΄ ο Πλατανιάς σφυριζόταν λες κι ήταν η Μπαρτσελόνα!

Το πόσο κωμική ήταν η διαιτησία φάνηκε όταν στο β΄ ημίχρονο σε πλάγιο του γηπεδούχου ενώ υπήρχαν δύο (!) μπάλες στο χορτάρι ο Αρετόπουλος έδωσε σήμα να συνεχιστεί το ματς!

Μικρές λεπτομέρειες που “δείχνουν”, αφού εκείνη την ώρα ο Παναθηναϊκός είχε περάσει μπροστά στο σκορ κάτι που “χάλασε” πολλούς. Μια απορία μονάχα: Αφού -όπως είπε τις προάλλες ο γηραιός Κολωνακιώτης spokesman των λιμανίσιων- ο Ολυμπιακός θα πάρει τον τίτλο ακόμα κι αν βάλει την τρίτη του ενδεκάδα, γιατί το σύστημα κυνηγά μανιασμένα τα παιδαρέλια;

Μήπως επειδή πλέον το διακύβευμα είναι να υπάρχει διψήφια διαφορά από τους διώκτες, εκεί γύρω στο…Νοέμβρη, ώστε στο β΄ γύρο ν’ αρχίσουμε άφοβα… δημόσιες σχέσεις με τους “προσκυνημένους”;