Πρόκριση για τον ΟΦΗ πριν τον Παναθηναϊκό!

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πέρασε ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Αχέροντα Καναλακίου.

Τρεις μέρες πριν το ματς της Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό, οι Κρητικοί δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα στο Κύπελλο και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση κόντρα στον Αχέρων Καναλακίου με γκολ πέναλτι του Καστάνιος στο 25ο λεπτό.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια θα πάει και αυτή με αέρα… πρόκρισης στο Κύπελλο στη Λεωφόρο για να διεκδικήσει αποτέλεσμα.

Μια μέρα, νωρίτερα, ασφαλώς, ο Παναθηναϊκός έκανε το καθήκον του στο Περιστέρι με το ίδιο σκορ (εκτός έδρας κι κει) χάρις το τέρμα του Καρλίτος στο τελευταίο δεκάλεπτο του α’ μέρους.