Τριάρα Παναθηναϊκού στον Παναιτωλικό με μαγικό Βαγιαννίδη!

O Παναθηναϊκός δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο δυσκολίας και επικράτησε εύκολα με 3-1 επί του Παναιτωλικού για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι “πράσινοι” παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές (Βαγιαννίδης, Κολοβέτσιος, Αποστολάκης, Χατζηθεοδωρίδης ήταν βασικοί), ενώ έχασαν με τραυματισμό στο 6ο λεπτό τον Δημήτρη Κολοβέτσιο, με τον Νούνες να περνάει στη θέση του.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, όπου η ομάδα “ψαχνόταν”, το “τριφύλλι” ανέβασε απόδοση και πέτυχε τρία γκολ μέσα σε 25′ (23 – 48′) και καθάρισε το παιχνίδι. Οι “πράσινοι” μετά το 3-0, αλλά και μεταξύ του πρώτου και του τρίτου γκολ είχαν και άλλες ευκαιρίες, ωστόσο χαλάρωσαν από το 60′ και μετά, δεχόμενοι ένα γκολ στις καθυστερήσεις του 2ου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα να τα ακούσουν από τον Γιώργο Δώνη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο νεαρός Βαγιαννίδης, που έκανε το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα, έκανε το 1-0 και μοίρασε την ασίστ στον Ζαχίντ για 2-0 στο 40′. Το 3-0 έκανε ο Μακέντα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Χρόνο πήρε και ο Αγιούμπ που πέρασε σαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.