Ο Ιωνικός «προσγείωσε» στην παράταση τον Άρη!

Θα έχει να το θυμάται ο Άρης πως νίκησε τον Παναθηναϊκό, αλλά η συνέχεια δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών που γεννήθηκαν πριν από μια εβδομάδα στο «Νίκος Γκάλης».

Ο Ιωνικός εξελίχθηκε μπελάς για τους Αρειανούς και στο μπάσκετ μετά το ποδόσφαιρο με την ομάδα της Νίκαιας να παίρνει τη νίκη με 93-83 στην παράταση.

Η ομάδα του Κούρο Σεγκούρα έφτασε στο +14 στο ημίχρονο της αναμέτρησης, αλλά οι παίκτες του Γιάννη Καστρίτη όπως και στην πρεμιέρα με τον Παναθηναϊκό έκαναν μια αντεπίθεση διαρκείας και επέστρεψαν στη διεκδίκηση του αγώνα.

Ωστόσο, στην παράταση οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι, έπαιξαν καλή άμυνα και έφτασαν στην νίκη. Έτσι, τόσο ο Ιωνικός όσο και ο Άρης έχουν πλέον 1-1 ρεκόρ στη Stoiximan Basket League.