Αυτοκτονία για Παναθηναϊκό, 3-2 με ανατροπή ο ΠΑΣ

Αυτόν ξεχώρισε άνθρωπος της Στουτγκάρδης στο «αιώνιο» ντέρμπι των Νέων

Έβγαλε τα μάτια του ο Παναθηναϊκός σε ένα εκτός έδρας ματς κόντρα στα Γιάννινα που φαινόταν ότι το είχε κλειδώσει από το πρώτο ημίχρονο.

Το «τριφύλλι» προηγήθηκε εύκολα με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρις ένα αυτογκόλ και ένα τέρμα του Σέχου.

Ωστόσο, το σκηνικό άλλαξε στο β’ ημίχρονο και ο ΠΑΣ πέτυχε μια μεγάλη ανατροπή. Σε δύο λεπτά οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές με τους Παπαδόπουλο και Βασιλάκη στο 63′ και στο 65′ αντίστοιχα. Το γκολ της νίκης για τον ΠΑΣ σημείωσε ο Καραμποϊκης στο 85.

Στο 95′ ο Παπαδόπουλος έχασε απίστευτη ευκαιρία για να ισοφαρίσει το σκορ για τον Παναθηναϊκό, ωστόσο, η μπάλα κατέληξε άουτ.

Πλέον, η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο για τη διεκδίκηση της πρώτης θέσης στο πρωτάθλημα της U19 (βέβαια η περσινή ομάδα διασπάστηκε άγαρμπα για την ισχυροποίηση της ομάδας ανδρών).