Απογοήτευσε ο Παναθηναϊκός, παρά τη νίκη με Λεβαδειακό!

Παναθηναϊκός - Βόλος κανάλι ώρα: Η τηλεοπτική μετάδοση

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Λεβαδειακού στο σημερινό φιλικό αν και η απόδοσή του ήταν απογοητευτική.

Οι πράσινοι από την αρχή του αγώνα το μόνο που έδειξαν στον αγωνιστικό χώρο ήταν η κατοχή με τον Λεβαδειακό να είναι πιο απειλητικός στην κόντρα.

Η πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό ήρθε στο 27ο λεπτο με σουτ του Σάντσες και ήταν και η μόνη στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά με τον Παναθηναϊκό να έχει και πάλι κατοχή αλλά χωρίς να μπορεί να γίνει απειλητικός.

Στο 55′ οι πράσινοι απείλησαν άλλη μία φορα με τον Μπουζούκη αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το γκολ ήρθε στο 59′ με εύστοχη εκτελεση πέναλτι του Μακέντα μετά από τράβηγμα που έγινε στον Κουρμπέλη.

Στο 86′ ο Παναθηναϊκός έφτασε πολύ κοντά στο 2-0 μετά από ωραία ενέργεια του Χατζηγιοβανη ο οποίος πάσαρε στον Καρλίτος με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.