Κατα...λύτης Μήτογλου, νικητής ο Παναθηναϊκός!

Με οδηγούς τον Νεμάνα Νέντοβιτς και τον Ντίνο Μήτογλου, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 94-78 της Χίμκι.

Ο Όντεντ Κάτας πήρε την πρώτη νίκη με τον Εξάστερο στην Euroleague με τον Μήτογλου να κάνει εξωπραγματική εμφάνιση συνδυάζοντας την νίκη με ρεκόρ καριέρας.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε με πολύ καλή επιθετική λειτουργία και τον Ντίνο Μήτογλου σε καλή μέρα και είχε το προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20)

Στην δεύτερη περίοδο οι πράσινοι ήταν ακόμα καλύτερα στην επίθεση και κατάφεραν να «χτίσουν» μία σημαντική διαφορά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με 46-33.

Οι Νέντοβιτς και Μήτογλου συνέχισαν να είναι τρομερή και στο δεύτερο ημίχρονο οδηγώντας τον Παναθηναϊκό σε μία εύκολη νίκη, καθώς οι διαφορά στην τρίτη περίοδο έφτασε μέχρι και το +20.

Στην τελευταία περίοδο οι Ρώσοι προσπάθησαν να πλησιάσουν στο σκορ όμως ο Παναθηναϊκος δεν το επέτρεψε και επικράτησε στο ΟΑΚΑ με 94-78