Επέστρεψε από το 2-0 ο Παναθηναϊκός - Ισοφάρισε σε 2-2 ο Κρυπαράκος! (vid)

Άλλαξε την εικόνα του Παναθηναϊκού ριζικά ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς μετά την είσοδό του στο παιχνίδι με την Πάφο.

Ο Βέρμπιτς με ωραία ενέργεια κέρδισε πεντακάθαρο πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, πέταξε από την αντίθετη γωνία τον Ολαθάμπαλ και μείωσε σε 2-1 στο 77ο λεπτό.

Δύο λεπτά μετά, ο Κρυπαράκος από ασίστ του Βέρμπιτς με καταπληκτικό τρόπο ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκό!

Ο Καμπετσής σπατάλησε μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή στο σκορ, αλλά τα… χάλασε στο τελείωμά του απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα.