Έκανε ντεμπούτο ο Καμπετσής με τη Βίλεμ

Πήρε το «10» ο Καμπετσής στη Βίλεμ! (pic)

Ο Αργύρης Καμπετσής πήρε τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής στο ολλανδικό πρωτάθλημα με τη φανέλα της Βίλεμ στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στη Ναϊμέγκεν.

Ο Έλληνας επιθετικός του Παναθηναϊκού αποτέλεσε μία από τις πέντε αλλαγές του τεχνικού της Βίλεμ, Φρεντ Γκριμ σε μια ύστατη προσπάθεια να πάρει η ομάδα του τη νίκη.

Η Βίλεμ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 15ο λεπτό, όταν αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γιορν Μπροντέλ.

Στο 68ο λεπτό ο «πράσινος» επιθετικός (θυμίζουμε αγωνίζεται ως δανεικός με οψιόν αγοράς στις 600 χιλ. ευρώ) πήρε τη θέση του Τσε Νάναλι, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του στην Ερεντιβίζιε.

Για την ιστορία το ματς έληξε χωρίς σκορ 0-0 ανάμεσα σε Βίλεμ και Ναϊμέγκεν με την ομάδα του Καμπετσή να πηγαίνει στους 7 βαθμούς και στην 5η θέση.