Στον έβδομο ουρανό ο Κολοβός - «Διπλό» στο καινούργιο Μπερναμπέου!

Απίστευτα πράγματα στη Μαδρίτη με την ομάδα του Κολοβού να… τρελαίνει κόσμο. 1-2 επί της Ρεάλ.

Τρελαίνει… κόσμο η Σεριφ του Δημήτρη Κολοβού. Δύο δύο στους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ με τεράστιο διπλό στη Μαδρίτη.

Η Σέριφ κατάφερε να ξαφνιάσει τη Ρεάλ καθώς στο 25ο λεπτό με τον Γιακχσιμπάεβ άνοιξε το σκορ.

Στο 63ο λεπτό και πάλι ο Βινίσιους ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή, αυτή την φορά να δίνει το πέναλτι. Ο Μπενζεμά ήταν ο εκτελεστής και έκανε το 1-1, νικώντας τον Αθανασιάδη.

Στο 90ο λεπτό ο Τιλ με ένα άπιαστο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-1 για την Σέριφ.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Νάτσο (66’ Ροντρίγκο), Μιλιτάο, Αλάμπα, Γκουτιέρεθ (66’ Κρόος), Κασεμίρο (66’ Μόντριτς), Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Βινίσιους, Αζάρ (66’ Γιόβιτς), Μπενζεμά.

ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ: Αθανασιάδης, Φερνάντο, Αρμπολέδα, Ντουλάντο, Κριστιάνο, Τιλ, Άντο, Κολοβός (92’ Νικόλοφ), Τραορέ, Καστανιέδα (78’ Ζουλιέν), Γιακσιμπάεφ (57’ Μπρούνο).