Πανούτσος: «Με τσακισμένα τα φτερά στον τελικό ο Παναθηναϊκός, καλύτερος στόπερ ο Σένκεφελντ» (vid)
![Πανούτσος: «Με τσακισμένα τα φτερά στον τελικό ο Παναθηναϊκός, καλύτερος στόπερ ο Σένκεφελντ» (vid) Πανούτσος: «Με τσακισμένα τα φτερά στον τελικό ο Παναθηναϊκός, καλύτερος στόπερ ο Σένκεφελντ» (vid)](https://newspao.gr/wp-content/uploads/2024/05/19/panoutsos-2.jpg)
Ο Αντώνης Πανούτσος σχολίασε το ”ντέρμπι αιωνίων”, την πρόσληψη του Κόντη και ολοκλήρωσε με τον τελικό του Κυπέλλου.
Αναλυτικά όσα είπε στην Αθλητική Κυριακή:
«Ο Παναθηναϊκός από κίνηση βελτίωσης με την αλλαγή του Γιοβάνοβιτς με τον Τερίμ, πήγε σε crisis management, που λέμε και στο χωριό, με την πρόσληψη του Κόντη.
Δεν βγήκε η κίνηση και προσπαθούν να μαζέψουν τις ζημιές. Θα εμφανιστούν παίκτες που θα θελήσουν να δείξουν πως αδικήθηκαν. Αυτά είναι περιστασιακά, τελειώνει η σεζόν.
Ο Μαντσίνι, ο Σένκεφελντ θα θέλουν να δείξουν. Τον Σένκεφελντ τον θεωρώ εξαιρετικό στόπερ, από τους καλύτερους, αν όχι τον καλύτερο που διαθέτει ο Παναθηναϊκός. Δεν τον θεωρώ παγκόσμιας κλάσης, βγάλτο έξω αυτό.
Παναθηναϊκός και Άρης (σ.σ αναστεναγμός). Κοίτα κάτι, ο Άρης κατόρθωσε να κάνει ένα ματς που θα ήταν διαδικαστικό με τον ΠΑΟΚ, να το κάνει ντέρμπι. Διακυβευόταν η ευτυχία των οπαδών του στην πόλη, αυτό ήταν άσχημο για τον Άρη. Πριν διαμορφωθεί έτσι η βαθμολογία, αυτό δεν θα υπήρχε, και έχασε τελικά το ματς. Ο Μάντζιος πάει με αποτυχία στον τελικό.
Το ίδιο ισχύει και για τον Παναθηναϊκό. Χρειαζόταν να πάρει αυτό το ματς. Έχεις δύο ομάδες που πάνε στον τελικό με τσακισμένα τα φτερά. Ο Ποντένσε είναι ό,τι πιο παλιομοδίτικο υπάρχει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Με την κάλλιστη έννοια.»
Δείτε παρακάτω:
Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο ViberΕιδήσεις για τον Παναθηναϊκό
- Άρης Γάτας: «Έτρεξαν από τις φωνές του Αλόνσο στα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού» (vid)
- «Ο Ολυμπιακός δεν θα άφηνε τον Πετρούσεφ να πάει στον Παναθηναϊκό»
- Γιαννακόπουλος: «Ντροπή σας - Απλά θέλετε να ρίχνετε λάδι στη φωτιά» (vid)
- Παναθηναϊκός: Ο Μαξίμοβιτς δεν πρέπει να βγαίνει από την ενδεκάδα!