Παναθηναϊκός: Έβγαλε αντίδραση, διέλυσε τον ΠΑΟΚ, αλλά δεν φτάνει

Με την ντροπιαστική ήττα στο Βελιγράδι, ο Παναθηναϊκός επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα, νικώντας τον ΠΑΟΚ με 81-64 στην Πυλαία.

Πρόκειται για μια πρώτη αντίδραση από τους πράσινους, οι οποίοι αγωνίστηκαν με σοβαρότητα σε όλο το ματς, ωστόσο χρειάζεται και συνέχεια, κάτι που θα φανεί στα επόμενα ματς.

Οι πράσινοι ξεκίνησαν με πατημένο το γκάζι έφυγαν γρήγορα μπροστά στο σκορ και τέλειωσαν την πρώτη περίοδο στο +14 (25-11).

Στην δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι όμως ο Εξάστερος δεν το επέτρεψε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 28-42.

Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο πλησίασε στο σκορ όμως οι πράσινοι με δικό τους σερι επανέφαραν το παιχνίδι στα μέτρα τους (66-50)

Η τεταρτη περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τον Παναθηναϊκός να φτάνει στην νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 11-25, 17-17, 22-24, 14-15