Όργια Μπρέι στο ντεμπούτο - Νίκη ο Παναθηναϊκός

Με τον Τι Τζέι Μπρέι να κάνει όργια στο ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα, ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Άρη στο ΟΑΚΑ με 94-72.

Χαμόγελα για τον Κάτας, ο οποίος είδε το νέο του παίκτη να κάνει πράγματα και θαύματα με το καλημέρα και ότι μπορεί να τον υπολογίζει αρκετά ενόψει των εγχώριων διοργανώσεων.

Από την άλλη, υπάρχουν και δυσάρεστα νέα, καθώς ο Ιωάννης Παπαπέτρου τραυματίστηκε και αύριο θα εκτιμηθεί η κατάστασή του.

Πλέον το τριφύλλι, στρέφεται στην διαβολοβδομάδα της Ευρωλίγκας. Μπαρτσελόνα εντός και Μπάγερν εκτός.

Ο Παναθηναϊκός δεν ξεκίνησε πολύ δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο όπου κυριάρχησαν τα τρίποντα και από τις δύο ομάδες και το σκορ να είναι κοντά σε όλη την διάρκεια της περιόδου (19-19)

Στην δεύτερη περίοδο οι πράσινοι μπήκαν πολύ καλύτερα και με ένα σερί 11-4 πήραν μία διαφορά 7 πόντων.

Οι παίκτες του Άρη έβγαλαν αντίδραση και πήγαν το παιχνίδι στο καλάθι όμως ο Παναθηναϊκός με νέο σερί πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 43-34.

Στο δεύτερο ημίχρονο Ο Εξάστερος μπήκε για να τελειώσει το παιχνίδι, ανέβασε απόδοση σε άμυνα και επίθεση και έφτασε την διαφορά μέχρι και στο +22 (70-48)

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός έριξε τον ρυθμό και έφτασε σε μία εύκολη νίκη με 94-72