Σε ΤΡΑΓΙΚΟ βράδυ Παναθηναϊκός και διαιτητές

Ο Παναθηναϊκός, σε ένα ματς που θα έπρεπε να το καθαρίσει, πριν καν… αρχίσει, γνώρισε την ήττα ()78-73 από τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.

Τραγικές επιλογές, ειδικά στην τέταρτη περίοδο, έφεραν φουρτούνες στους πράσινους!

Σε… κακό βράδυ, όπως και στη Βαλένθια, ο διαιτητές του αγώνα, που έδωσαν ρεσιτάλ αηδίας υπέρ της ομάδας του Βελιγραδίου.

Σε κακή βραδιά ο Καλάθης με 9 πόντους και 4/17 σουτ αλλά και 4 λάθη, τραγικά ποσοστά στα τρίποντα από το «τριφύλλι» με 4/22. Διαφορετικά κριτήρια στα σφυρίγματα από τους τρεις διαιτητές στην τελευταία περίοδο.

Ο Κέβιν Πάντερ με 24 και ο Στράτος Περπέρογλου με 12 πόντους ηγήθηκαν της αντεπίθεσης του Ερυθρού Αστέρα, που έμεινε ζωντανός στην διεκδίκηση της πρόκρισης.