Έκανε... υπερπροσπάθεια, αλλά ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός έκανε ότι μπορούσε αλλά ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 89-83…

Οι πράσινοι που δεν είχαν τους Όγκαστ και Μπεντίλ αντιμετώπισαν μία πολύ επιθετική ΤΣΣΚΑ με τον Τζέιμς σε πολύ καλή μέρα.

O Παναθηναϊκός δεν ξεκίνησε καλά στην πρώτη περίοδο με την ΤΣΣΚΑ να είναι πολύ επιθετική και να έχει τρομερή ευστοχία στο τρίποντο με αποτέλεσμα να φύγει μπροστά με 12 πόντους.

Στα τελευταία λεπτά της περιόδου όμως οι πράσινοι πάτησαν γκάζι και κατάφερα να φέρουν το ματς στα ίσα με την περίοδο να τελειώνει 24-24

Στην δεύτερη περίοδο οι Ρώσοι συνέχισαν με εξωπραγματικούς αριθμούς στα τρίποντα φτάνοντας μέχρι και στο 75% ευστοχία ενώ με τον Μάικ Τζέιμς σε τρομερή μέρα έφτασαν την διαφορά μέχρι και στους +18.

O Παναθηναϊκός έβγαλε ψυχή στην τρίτη περίοδο έπαιξε πολύ καλή άμυνα μείωσε την διαφορά και ξαναμπήκε στο παιχνίδι με την περίοδο να τελειώνει με 58-65

Στην τέταρτη περίοδο οι Ρώσοι ξέφυγαν μπροστά στο σκορ και πάλι με τον Εξάστερο να μην μπορεί να βρει τρόπο αντίδρασης και να γνωρίζει την ήττα με 89-83