Ασίστ από τον Σεμπάστιαν Παλάσιος, νίκη με buzzer beater για την Ταγιέρες (vid)

Από σέντρα του Παλάσιος η Ταγιέρες «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Ιντεπεντιέντε Ριβαντάβια για το 1-1 με τη νίκη να έρχεται τελικά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για τους γηπεδούχους.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού έμεινε εκτός με τη Ρίβερ Πλέιτ και πήρε την ευκαιρία του στον εντός έδρας αγώνα με την Ιντεπεντιέντε Ριβαντάβια.

Την ευκαιρία αυτήν, την αξιοποίησε ο «Τούκου», καθώς ήταν από τους κορυφαίους της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο καταγράφοντας και την πρώτη του ασίστ.

Στο 75′ ο Παλάσιος σέντραρε εκπληκτικά στον Μπαρτιτσιότο, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε για την Ταγιέρες. Η νίκη ήρθε στις καθυστερήσεις με τέρμα του Χουάν Ροντρίγκες. Για τους φιλοξενούμενους ο Ρίος είχε ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση.

Με λίγη τύχη ο άλλοτε «άσος» του Τριφυλλιού θα μπορούσε να είχε μοιράσει νωρίτερα ασίστ, αλλά παρατηρήθηκε οριακά σε θέση οφσάιντ.