Παναθηναϊκός: 3-3 με τον Άρη, με φοβερή... ανατροπή

«Κόλλησε» ο Παναθηναϊκός στη Λαμία!

Η U19 του Παναθηναϊκού ήρθε ισόπαλη 3-3 με αντίστοιχη του Άρη σε ένα φοβερό παιχνίδι που πρόσφεραν οι δυο ομάδες.

Ο ρυθμός ήταν εξαιρετικός, οι παίκτες τα έδωσαν όλα και το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό.

Αρχικά, ο γηπεδούχος Άρης προηγήθηκε με 2-0 στο σκορ μόλις στα πρώτα 17 λεπτά της αναμέτρησης (10ο και 17ο λεπτό).

Στη συνέχεια οι πράσινοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και μείωσαν στο 40ο λεπτό με το σκορ να παραμένει έτσι στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δέυτερο ημίχρονο το παιχνίδια άνοιξε ακόμα περισσότερα με τον Άρη να κάνει το 3-1 στο 67ο λεπτό.

Όμως ο Παναθηναϊκός δεν παράτησε τον αγώνα και δικαιώθηκε για αυτό καθώς κατάφερε να φέρει το σκορ στα ίσια.

Αναλυτικότερα, στο 76ο λεπτό οι πράσινοι έκαναν το 3-2 ενώ στο 77ο λεπτό ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες.

Το Τριφύλλι εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και ισοφάρισε στο 86ο λεπτό σε 3-3 το οποίο έμεινε ως το τέλος.