Είχαν καταλάβει ότι έπρεπε να κερδίσουν και μετά να μην χάσουν;

[ads]

Δεν ξέρω τι γεύση σας άφησε η ομάδα μετά το ματς της Τούμπας, αλλά αφήνοντας εκτός τα νεύρα, υπάρχουν 3 περιπτώσεις που με κάνουν να πιστεύω πως στην ομάδα δεν κατέβηκαν για να κερδίσουν, ούτε να κυνηγήσουυν την ισοπαλία όταν χάνανε 3-0 και είχαν ένα ημίχρονο μπροστά τους.

[ads]

Πως αλλιώς να κάνω όταν στο πρώτοημίχρονο δεν κάναμε ούτε μια ευκαιρία αλλά μόλις ένα άψυχο σουτ και περιμέναμε τον Πάοκ να μας επιτεθεί;

Όταν ο Καρέλης βάζει το πέναλτι και αντί να τρέξει κατευθείαν να μαζέψει την μπάλα να γίνει η σέντρα γρήγορα, φεύγει προς τα πίσω και σε δεύτερο χρόνο κάνει κίνηση να πάει να την πάρει;

Όταν στα τελευταία λεπτά του ματς έχουμε κόρνερ και ο Νάνο πάει με το πάσο του να εκτελέσει το κόρνερ;

Αυτά μου θυμίζουν το περιστατικό του Μπούρμπου με την Καμπάλα που αποκλειόμασταν και αυτός πήγαινε με χαλαρό στιλάκι να γίνει αλλαγή.

Μήπως τα παλικάρια μας δεν έχουν καταλάβει που παίζουν και ποιες είναι οι απαιτήσεις αυτής της ομάδας και περιορίζονται σε δηλώσεις που απλά ξέρουν ότι αρέσουν στον κόσμο;