Ξεμπούκωσε ο Αϊτόρ: Χατ τρικ απέναντι στον Ακρίτα! (vid)

Ο Αϊτόρ επέστρεψε στα γκολ σημειώνοντας χατ τρικ στον αγώνα Κυπέλλου απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακα.

Το σκορ πρόλαβε να ανοίξει στο 29’ ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του Ατρομήτου, Κάρολ Αντζιέλσκι, με τον Αϊτόρ να παίρνει τη σκυτάλη στο 45’+1’ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με δυνατό σουτ.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός ήταν… καυτός και σκόραρε ξανά για λογαριασμό της ΑΕΚ στο 53ο λεπτό, βρίσκοντας δίχτυα μετά την ασταθή επέμβαση του αντίπαλου κίπερ για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.

Στο 70ό λεπτό δε, ο Αϊτόρ με φοβερή εκτέλεση φάουλ εκτός περιοχής έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας παράλληλα χατ-τρικ! Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 86′ ο Δημητρίου.