Γεωργία-Ελλάδα: Πότε είναι ο «τελικός» πρόκρισης - Η ώρα και το κανάλι

Η Ελλαδάρα του Γκουστάβο Πογιέτ μετά την «5άρα» στο Καζακστάν πλέον εστιάζει στον τελικό… των τελικών κόντρα στη Γεωργία στην Τιφλίδα.

Μια ανάσα από τους ομίλους του Euro βρίσκεται η Εθνική Ελλάδας ύστερα από μια επιβλητική εμφάνιση και νίκη κόντρα στο Καζακστάν με 5-0.

Η «γαλανόλευκη» προσέφερε θέαμα υψηλού επιπέδου με τους Μπακασέτα, Πέλκα, Ιωαννίδη και Κουρμπέλη να σκοράρουν στην κατάμεστη OPAP Arena.

Το ενδιαφέρον, συγκεντρώνεται στον αγώνα της Τρίτης (19:00, Alpha TV) απέναντι στη Γεωργία στην Τιφλίδα.

Η Ελλάδα θα ψάξει σκορ νίκης κόντρα στους Γεωργιανούς προκειμένου να πάρει το χρυσό εισιτήριο για το Euro.

Αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο στο 90λεπτο, τότε, οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στο εξτρά 30λεπτο της παράτασης. Αν παραμείνει στα ίσα το παιχνίδι, τότε, θα εκτελεστούν… πέναλτι!