Ουζουνίδης: «Τα παιδιά σήμερα παίξανε ποδόσφαιρο»

Ουζουνίδης

Με τεράστια εμφάνιση άλωσε την Τρίπολη ο Παναθηναϊκός που συνέτριψε τον Αστέρα με 5-0.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης ήταν φανερά ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του και τόνισε ότι σήμερα ο Παναθηναϊκός έκανε ένα ολοκληρωμένο ματς -ειδικά στο πρώτο ημίχρονο- ενώ στάθηκε και στην αλλαγή του Πίσπα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ουζουνίδης μετά το τέλος της αναμέτρησης στην κάμερα της Nova

«Τα παιδιά σήμερα παίξανε ποδόσφαιρο. Από την πρώτη φάση του αγώνα κιόλας φάνηκε ότι είμαστε καλά.

Παίξαμε γρήγορα, κάθετα, ήμασταν πιεστικοί μπροστά, ιδίως στο πρώτο μέρος κάναμε ένα ολοκληρωμένο ματς. Στην επανάληψη ήταν λογικό να πέσει λίγο ο ρυθμός, όμως και πάλι δημιουργήσαμε τις φάσεις για ένα πέμπτο γκολ, το οποίο πετύχαμε, αλλά είχαμε και την ευκαιρία να βάλουμε μέσα τον νεαρό τον Πίσπα.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος»

Γιώργος Μπαλαχάμης
Είμαι Παναθηναϊκός από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου. Πάντα ήθελα να μαθαίνω πρώτος τι γίνεται στον Παναθηναϊκό και κάπως έτσι ήρθε στην ζωή μου η αθλητική δημοσιογραφία. Όνειρά μου; Ο Παναθηναϊός... συνέχεια πρωταθλητής και ευρωπαϊκός τελικός στο ποδόσφαιρο. Επικοινωνία: giorgos.balahamis@newspao.gr