Εύκολα ο Παναθηναϊκός, 5-0 τον Ιωνικό!

«Κόλλησε» ο Παναθηναϊκός στη Λαμία!

Η U19 του Παναθηναϊκού ήταν εκπληκτική, δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην αντίστοιχη του Ιωνικού και πήρε την νίκη με σκορ 5-0.

Οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τελειώνοντας στην ουσία τον παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Πιο συγκεκριμένα, το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ στο 9 ενώ πέτυχε άλλα δύο γκολ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου στο 28ο και 35ο λεπτό της αναμέτρησης δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Τριφυλλιού χαμήλωσαν ταχύτητα αυτό όμως δεν τους σταμάτησε από το να πετύχουν 4ο τέρμα στο 70ο και 5ο τέρμα στο 79ο λεπτό παίζοντας και πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Με αυτή την νίκη οι Πράσινοι σκαρφάλωσαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς ενώ ο Ιωνικός παρέμεινε τελευταίος με 5 βαθμούς.