Καλλιθέα - Παναθηναϊκός 2-2: Τα γκολ και τα highlights από τη Λεωφόρο

Ο Παναθηναϊκός για ένα ακόμα παιχνίδι στο πρωτάθλημα ήταν κατώτερος των περιστάσεων και αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 με την Καλλιθέα.

Η Καλλιθέα ξεκίνησε πολύ δυνατά από την αρχή του αγώνα και έβαλε δύσκολα στον Παναθηναϊκό, ο οποίος παρουσιάσε πολλά προβλήματα στην άμυνα.

Στο 28′ ήρθε και το γκολ από την Καλλιθέα με τον Παναθηναϊκό να απαντάει άμεσα με τον Τζούριτσιτς να κάνει το 1-1 στο 32.

Το παιχνίδι συνέχισε με τις δύο ομάδες να ειναι πολύ απειλητικές όμως το γκολ το βρήκε για ακόμη μία φορα η Καλλιθέα στο 80′ με τον Βαλμπουενά.

Οι πράσινοι δύο λεπτά αργότερα πέτυχαν γκολ με τον Βαγιαννίδη όμως ακυρώθηκε καθώς ο παίκτης του Παναθηναϊκού ήταν οφσάιντ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο δίδυμο Πελίστρι-Τετέ χτύπησε για ένα ακόμα παιχνίδι με τον πρώτο να βγάζει μία πολύ ωραία ασίστ και τον Τετέ να σκοράρει από κοντά.