«Βράζουν» οι Ιταλοί για το γκολ του Ελ Κααμπί: «Αποτρόπαια κοροϊδία - Υπάρχει και φάουλ!»

Υπάρχουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία στον τελικό της OPAP Arena από τους Ιταλούς με τον Τύπο να ρίχνει τα «πυρά» προς το VAR για την επικύρωση του τέρματος του Ελ Κααμπί.

Ο ιταλικός Τύπος στέκεται, στα σημερινά πρωτοσέλιδά του, στο γκολ που έδωσε τη νίκη στους «ερυθρόλευκους» με 1-0 επί της Φιορεντίνα στον τελικό της Νέας Φιλαδέλφειας.

Σημειώνουν ότι πρόκειται για αμφισβητούμενο γκολ, το οποίο δεν εξετάστηκε ίσως όπως θα έπρεπε από το VAR.

«Δάκρυα Βιόλα. Αμφισβητούμενο το γκολ του Μαροκινού Ελ Κααμπί στο 116’, το Conference στον Ολυμπιακό.

Άλλος ένας καταραμένος τελικός για τη Φιορεντίνα: Αποτρόπαια κοροϊδία στην παράταση. Ο Ιταλιάνο κλείνει ξανά με δάκρυα», αναφέρει η Tuttosport.

«Απίστευτο στην Αθήνα: Ο Ολυμπιακός κέρδισε στην παράταση με γκολ στο 116ο λεπτό.

Στη φάση έγινε φάουλ στον Μιλένκοβιτς, αλλά ο διαιτητής και το VAR δεν το είδαν. Νοκ άουτ για δεύτερη χρονιά ο Ιταλιάνο», γράφει η Corriere dello Sport.