Προσπέρασε τον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ πριν το ντέρμπι στην OPAP Arena - Η βαθμολογία της Superleague

Με ανατροπή η ΑΕΚ «πέρασε» από το Κλεάνθης Βικελίδης με 2-1 κόντρα στον Άρη και προσπέρασε τον Παναθηναϊκό στη βαθμολογία της Superleague.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν με γκολ του Μορόν στο πρώτο ημίχρονο. Το παιχνίδι καθυστέρησε χαρακτηριστικά για ανεξήγητους λόγους να ξεκινήσει για το β’ μέρος και τελικά αυτό συνέβη μετά από συνολικά 25 λεπτά(!).

Αμέσως μετά, η Ένωση ισοφάρισε με τον Σιντιμπέ να σκοράρει μόνος του στην ανυπεράσπιστη εστία. Το τρίποντο για την ΑΕΚ «κλείδωσε» ο Άμραμπατ με δυνατό σουτ.

Την επόμενη αγωνιστική οι «κιτρινόμαυροι» θα υποδεχθούν τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πέρασε με 5άρα από το ΔΑΚ της Λαμίας κόντρα στην τοπική ομάδα.