Ο Μπρινιόλι έφυγε… από το τέρμα, σκόραρε σε κενή εστία ο Έντερ – Δείτε το γκολ! (vid)

Απίθανη γκάφα από τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι για την ισοφάριση του Ατρομήτου.

Ο Μπρινιόλι έφυγε... από το τέρμα, σκόραρε σε κενή εστία ο Έντερ - Δείτε το γκολ! (vid)

Ο Ιταλός τερματοφύλακας – που ζητάει αυξημένες ετήσιες απολαβές για να ανανεώσει το συμβόλαιό του με τον Παναθηναϊκό – έκανε «δώρο» στον Ατρόμητο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και οι Περιστεριώτες έφεραν το ματς στα ίσα.

Ο Σένκεφελντ «έχασε» τον Έντερ, ο Μπρινιόλι έκανε… στην άκρη και οι γηπεδούχοι σκόραραν σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Αν και ζεστάθηκε σε καρφωτή κεφαλιά του Βαλένσια ο Ιταλός γκολκίπερ, τελικά δεν απέφυγε την γκάφα και έτσι, ο Παναθηναϊκός πληρώνει το δικό του λάθος για 2η φορά στο πρωτάθλημα μετά το «Κλεάνθης Βικελίδης».