Αποκλεισμός σοκ για τον Παναθηναϊκό - Η τελική βαθμολογία στον όμιλο

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλός για ένα ημίχρονο και γνώρισε την ήττα-αποκλεισμό από την Μακάμπι Χάιφα με 2-1 στην Λεωφόρο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο με την Μακάμπι όμως να είναι η ομάδα που βρήκε δίχτυα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Παναθηναϊκός ανέβασε πολύ την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο όπου πολιορκούσε ασταμάτητα τους Ισραηλινούς όμως στην αντεπίθεση η Μακάμπι βρήκε και δεύτερο γκολ και έκανε την υπόθεση πρόκριση πολύ δύσκολη για το τριφύλλι.

Στο 88′ ήταν η σειρά του Ιωαννίδη να μειώσει το σκορ και να δώσει και πάλι ελπίδα στον Παναθηναϊκό όμως δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της πρόκρισης

Οι πράσινοι τέλειωσαν την φετινή του ευρωπαϊκή πορεία στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς.

Δείτε παρακάτω την τελική βαθμολογία στο Europa League.

Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο Viber Ακολουθείστε τo Newspao.gr στο Google News