Βαθμολογία: «Κλειδώνει» το Champions League ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός αν και δυσκολέυτηκε αρκετά έφτασε σε ένα τεράστιο διπλό καθώς επικράτησε στην Τούμπα του ΠΑΟΚ με 1-0

Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχαν το γκολ με τον Μπερνάρ να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από ασίστ του Σπόραρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε πιο παθητικό ρόλο με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να ισοφαρίσει κάτι που εν τέλει κατάφερε με το 1-1 να έρχεται στο 86′ από τον Αουγκούστο.

Τρία λεπτά αργότερα οι πράσινοι κέρδισαν πέναλτι με τον Ιωαννίδη, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα και έδωσε την νίκη στον Παναθηναϊκό. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε και αυτός πέναλτι λίγο πριν την λήξη του αγώνα όμως με χρήση VAR ο διαιτητής τελικά έδωσε οφσάιντ

Με αυτή την νίκη το τριφύλλι παραμένει πρώτο στην βαθμολογία και αναμένει το αποτέλεσμα στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ.

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League μετά το ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός.