Ο Παναθηναϊκός έχει δεχθεί 4 γκολ στα 1.000 λεπτά του Σάρλια!

Ένα απίθανο στατιστικό προκύπτει με τον Ζβόνιμιρ Σάρλια μετά το ντέρμπι στο Καραϊσκάκης.

Παρότι είχε εκφράσει μια δυσαρέσκεια για τον χρόνο συμμετοχής, ο Σάρλια αισίως έφθασε τα 1.000 λεπτά στο πρωτάθλημα, ενώ έπαιξε σε όλα τα μεγάλα ματς του Τριφυλλιού και στην Ευρώπη (με την Σλάβια) και στο Κύπελλο (με τον ΠΑΟΚ).

Στα 1.000 λεπτά του Κροάτη στο πρωτάθλημα, ο Παναθηναϊκός έχει δεχθεί 4 γκολ, δηλαδή ένα γκολ ανά 250 λεπτά (!).

Το πρώτο το έβαλε ο Πινέδα έπειτα από ντρίμπλα στον Πούγγουρα στο Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 2-1. Το δεύτερο το έβαλε ο Άοσμαν, έπειτα από ανεπιτυχή αντιμετώπιση του παίκτη από τον Κώτσιρα.

Το τρίτο σημειώθηκε στο Άρης – Παναθηναϊκός 1-2, όπου η μπάλα πέρασε από τα πόδια του σε σουτ του Οντουμπάτζο και κατέληξε στα δίχτυα. Βέβαια στο Βικελίδης ο Κροάτης «ρέφαρε» άμεσα, καθώς του πιστώθηκε ασίστ στο γκολ της νίκης από τον Παλάσιος.

Το τέταρτο στο παιχνίδι με τον Αστέρα, όταν ο Πούχατς άθελά του έστρωσε την μπάλα με το κεφάλι σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή (οι πράσινοι έπαιζαν με 10 παίκτες).