ΟΦΗ Αρης Live Streaming : Ζωντανά ο αγώνας

ΟΦΗ Αρης Live Streaming: Φέτος ο Άρης μέχρι τώρα έχει δείξει ότι βλέπει πολύ ψηλότερα βαθμολογικά, ενώ ο ΟΦΗ δείχνει από τα αποτελέσματα ανάλογες με τις περσινές φιλοδοξίες.

Η μονομαχία τους στον Ηράκλειο επιφυλάσσει πάντα συγκινήσεις και θέλουν να κλείσουν το 2020 με μια επιτυχία.

Ο ΟΦΗ
Αφού έχασε από τον Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στο Ηράκλειο, ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα από τη Λάρισα, για να φτάσει τις τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία.

Πήρε εννέα βαθμούς μέσα σε ένα εικοσαήμερο με αυτά τα τέσσερα παιχνίδια, ενώ είχε μόλις έξι βαθμούς και μόλις μια νίκη στα οκτώ πρώτα.

Πέρσι στηρίχθηκε στην έδρα του για να πάρει την 6η θέση, αφού μάζεψε 26 βαθμούς εκεί και μόλις οκτώ εκτός έδρας. Φέτος ήδη έχει εννέα βαθμούς εκτός, περισσότερους από όσους μάζεψε όλη την κανονική περίοδο πέρσι! Και μόλις έξι στην έδρα του!

Δεν έχει ισοπαλία στα επτά τελευταία – τρείς νίκες και τέσσερις ήττες – αφού είχε τρεις ισοπαλίες στα πέντε πρώτα, όλες στην έδρα του.

Στη Λάρισα κράτησε το «μηδέν» αφού είχε δεχτεί γκολ και στα 17 προηγούμενα παιχνίδια!

Στην έδρα του ο ΟΦΗ ξεκίνησε με τρεις ισοπαλίες, για να ακολουθήσουν ήττα από τον Ολυμπιακό, νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα, η μοναδική του ως τώρα, και ήττα από τον Απόλλωνα.

Η νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα είναι η μοναδική στα 11 τελευταία στην έδρα του, με πέντε ήττες και πέντε ισοπαλίες στα υπόλοιπα.

Έχει δεχτεί γκολ και στα εννέα τελευταία παιχνίδια της έδρας του, μετά από την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό 0-0 στο πλέι οφ πέρσι.

07.01.2021: ΟΦΗ – Λαμία

Οι πρώτοι σκόρερ: Στάρτζεον και Σαρντινέρο από 4, Νέιρα 3.
ΟΙ πρώτοι σε συμμετοχές: Ουές και Κοροβέσης από 13, Μεγιάδο 12.

Ο Άρης
Ο Άρης πέτυχε την 8η νίκη του και ανέβηκε στην δεύτερη θέση.

Νίκησε τον μέχρι τώρα αήττητο ΠΑΟΚ. Έχει κάνει ένα από τα καλύτερα ξεκινήματα της ιστορίας του.

Οι έξι από τις επτά τελευταίες νίκες του είναι με 1-0!

Είναι αήττητος στα τρία τελευταία, μετά την πρώτη φετινή του ήττα από τον Ολυμπιακό. Είναι και η μοναδική ήττα του στα τελευταία 12 για το πρωτάθλημα.

Ο Άρης έχει σκοράρει και στα 11 παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Έχει δεχτεί μόλις δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, και πέντε στο πρώτο.

Εκτός έδρας ο Άρης ξεκίνησε με τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, χωρίς μάλιστα να δεχτεί γκολ, και στο τελευταίο έμεινε στο 2-2 με τον Ατρόμητο.

Είναι αήττητος στα επτά τελευταία εκτός έδρας, επεκτείνοντας και στην περσινή σεζόν. Η τελευταία ήττα του ήταν την 1η Ιουλίου, από τον Παναθηναϊκό.

02.12.2020: ΑΕΛ – Άρης 0-3

05.12.2020: Ατρόμητος – Άρης 2-2

13.12.2020: Άρης – ΠΑΟΚ 1-0

04.01.2021: Λαμία -Άρης
07.01.2021: Άρης – Βόλος

Οι πρώτοι σκόρερ στη σεζόν: Μπρούνο Γκάμα 6, Μπερτόλιο και Μάνος από 2.
Οι πρώτοι σε συμμετοχές: Μπρούνο Γκάμα, Μάνος και Λόπεθ από 12.

Μεταξύ τους
Έχουν παίξει 80 αγώνες μεταξύ τους στην κατηγορία, με τον Άρη να αγγίζει τους μισούς νικηφόρους, αφού έχει 39.

Πέρσι έπαιξαν τέσσερις φορές, με τον Άρη να κερδίζει τα δύο τελευταία των πλέι οφ, ενώ στην κανονική περίοδο ο ΟΦΗ έχει μια νίκη και μια ισοπαλία.

Ο Άρης έχει τέσσερις νίκες στα έξι τελευταία. Έχει επίσης τέσσερις στα 10 τελευταία, αφού αμέσως πριν, από το 2007 ως το 2012 είχε ένα εντυπωσιακό σερί νικών με επτά στα επτά.

Ο ΟΦΗ έχει μια νίκη στα επτά τελευταία, την περσινή στην έδρα του στην κανονική διάρκεια.

Ο Άρης έχει σκοράρει και στα έξι τελευταία.

Στο Ηράκλειο ο ΟΦΗ νίκησε στην κανονική περίοδο πέρσι, ο Άρης στα πλέι οφ, καθώς και το προπέρσινο παιχνίδι.

Η τελευταία τους ισοπαλία ήταν το Νοέμβριο του 2004. Από τότε ο ΟΦΗ έχει τέσσερις νίκες και ο Άρης πέντε.

14.12.2019: ΟΦΗ – Άρης 3-1
(30’ σουτ Ρικάρντο Βαζ, 71’ σουτ Φερέιρα, 73’ σουτ Φιγκεϊρέδο – 12’ σουτ Ιντέγιε)