Αδίκησε τον εαυτό του ο Παναθηναϊκός, περίπατος... στο tie break!

Χάθηκε ακόμη ένας βαθμός για τον Παναθηναϊκό στο πρωτάθλημα της VolleyLeague γυναικών με το Τριφύλλι να σώζει και πάλι την παρτίδα στο tie break με αντίπαλο τον ΑΟ Θήρας.

Οι φιλοξενούμενες πήραν το προβάδισμα στα σετ, ο Παναθηναϊκός με… ανατροπή κατόρθωσε να φύγει με τη νίκη δίχως όμως, να γλιτώσει την απώλεια βαθμών.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα τέσσερα σετ με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν ακριβώς τους ίδιους πόντους.

Στο tie break οι «πράσινες» έδειξαν πιο συγκεντρωμένες και κατέκτησαν τη νίκη με 15-5.

Τα σετ: 22-25, 25-18, 18-25, 25-22, 15-5