Γκέλα για τον Παναθηναϊκό, ήττα 1-0 από τον ΟΦΗ!

Στη Β' Εθνική και μαθηματικά ο Παναθηναϊκός

Ο ΟΦΗ έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί (2/2) του Παναθηναϊκού στην Α’ Γυναικών, επικρατώντας στο γήπεδο «Γ. Καλαφάτης» με 1-0 των «πράσινων».

Σε ένα ματς με αρκετή ένταση και δυνατές μονομαχίες, οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, μετά από εκτέλεση κόρνερ της Ζέρβα με το αριστερό, η Πατερνά από την καρδιά της περιοχής, έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 1-0 για τις φιλοξενούμενες.

Ο Παναθηναϊκός πίεσε έκτοτε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, είχε δύο δοκάρια, («φωνάζει» και για ένα μαρκάρισμα στην Κανέλλου εντός περιοχής) χωρίς όμως αποτέλεσμα, με το 1-0 να παραμένει ως το τέλος.