Χάλκινος ο Μπατζάβαλης

Εξαιρετικός για ένα ακόμα αγώνα ο Πάρης Μπατζάβαλης, ο οποίος δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Ο αθλητής του Παναθηναϊκού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο 17ο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων που διεξάγεται στα Γκραν Κανάρια.

Ο ακοντιστής του Παναθηναϊκού και της Εθνικής Ελλάδος, δεν ξεκίνησε «ζεστά», αφού η πρώτη βολή έφτασε 76,41 ενώ οι δύο επόμενες ήταν άκυρες. Στην πέμπτη κάρφωσε το ακόντιο στα 78,40 και τελείωσε με 74,32.

Με αυτό τον τρόπο ο ακοντιστής του Παναθηναϊκού πήρε το χάλκινο μετάλλιο, που είναι η καλύτερη επίδοση αθλητή του συλλόγου, μετά την δέκατη θέση της Αλεξάνδρας Παπαγεωργίου στο άθλημα της σφύρας το 2007 στην Γιάλτα.

Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο Viber Ακολουθείστε τo Newspao.gr στο Google News
Γιώργος Μπαλαχάμης
Είμαι Παναθηναϊκός από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου. Πάντα ήθελα να μαθαίνω πρώτος τι γίνεται στον Παναθηναϊκό και κάπως έτσι ήρθε στην ζωή μου η αθλητική δημοσιογραφία. Όνειρά μου; Ο Παναθηναϊός... συνέχεια πρωταθλητής και ευρωπαϊκός τελικός στο ποδόσφαιρο. Επικοινωνία: giorgos.balahamis@newspao.gr