Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 71-78: Τα highlights της ΦΑΠΑΣ στο ΣΕΦ

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και έφτασε σε δεύτερο μεγάλο διπλό μέσα σε λίγες μέρες καθώς επικράτησε του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ με

Οι πράσινοι ήταν σοβαροί σε όλη την διάρκεια του αγώνα, διατήρησαν τον έλεγχο και μόλις πήραν την διαφορά κατάφεραν να την κρατήσουν.

Ο Επτάστερος πάτησε το γκάζι στην δεύτερη περίοδο όπου πήρε διψήφια διαφορά με του Ναν και Μπράουν να ισοπεδώνουν τον Ολυμπιακό από την γραμμή του τριπόντου με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια μπροστα στο σκορ με 48-38.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς όμως οι πράσινοι ήταν πολύ καλά στημένοι αμυντικά, κράτησαν την διαφορά και πήραν την νίκη μέσα στο ΣΕΦ.