Βιλερμπάν-Παναθηναϊκός 81-89: Η κριτική των παικτών του Τριφυλλιού

Ο Παναθηναϊκός πήρε μια πολύ σημαντική νίκη στην έδρα της Βιλερμπάν με σκορ 81-89 και κοιτάζει μπροστά με μεγάλη αισιοδοξία. Στο 7-7 ρεκόρ οι πράσινοι.

Εμείς πάμε να δούμε τι έκαναν οι παίκτες του Έργκιν Αταμάν στο διπλό επί της Βιλερμπάν:

Καλαϊτζάκης: Δεν αγωνίστηκε καθόλου –

Βιλντόσα: Κακό παιχνίδι από τον Αργεντινό ο οποίος δεν κατάφερε να βρει ποτέ ρυθμό και έμεινα στα ρηχά. 5

Σλούκας: Εξαιρετική εμφάνιση από τον αρχηγό του Παναθηναϊκού που ηγήθηκε και έκανε τα πάντα στο παρκέ έχοντας 18 πόντους και 12 ασίστ. 10

Ναν: Καλός στο πρώτο ημίχρονο ο Αμερικανός, κακός όμως στο δεύτερο καθώς δεν του μπήκαν τα σουτ. 6

Μπαλτσερόφσκι: Ξεκίνησε καλά στη πρώτη περίοδο όμως στη συνέχεια έκανε λάθη και έχασε το μυαλό του κάτι που εξόργησε τον Αταμάν. 5

Χουάντσο: Επέστρεψε από τον τραυματισμό στο δάκτυλο του χεριού και έδωσε αρκετές βοήθειες. Ειδικά αμυντικά ήταν πάρα πολύ καλός.

Γκραντ: Σταθερός σε ένα ακόμα παιχνίδι χωρίς να φανεί ιδιαίτερα όμως έκανε την βρώμικη δουλειά. 7

Λεσόρ: Θετικός σε ένα ακόμα παιχνίδι, κυριάρχησε στην ρακέτα όμως δεν αγωνίστηκε πολύ στη 4η περίοδο καθώς είχε συμπληρώσει 4 φάουλ. 8

Αντετοκούνμπο: Άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά καθώς στην 4η περίοδο ήταν εξαιρετικός, έσβησε τα φώτα τουλάχιστον 3 φορές στους αντιπάλους ενώ τα έκανε όλα καλά τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά. 9

Γκριγκόνις: Τρομερός ο Λιθουανός για τον Παναθηναϊκό, που όταν βρει ρυθμό στο σουτ είναι ένας σεσημασμένος δολοφόνος. Πρώτος σκόρερ με 19 πόντους για τον Εξάστερο. 9

Μήτογλου: Πολύ καλή εμφάνιση από τον Έλληνα φόργουορντ ο οποίος πρόσφερε πάλι τα μέγιστα στην ομάδα του κάνοντας νταμπλ νταμπλ. 9

Μαντζούκας: Δεν αγωνίστηκε καθόλου –