Αυτοκτονία και ήττα για τον Παναθηναϊκό από την Παρτιζάν!

Ο Παναθηναϊκός αυτοκτόνησε στο Βελιγράδι και γνώρισε την ήττα από την Παρτιζάν με 92-87 στην παράταση

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε καλύτερα και στις δύο πρώτες περιόδους πήρε μία μικρή διαφορά, η οποία έφτασε μέχρι το +8, με την Παρτιζάν στην συνέχεια να μειώνει ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου πήρε και το προβάδισμα με 39-38.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να παίζουν σκληρή άμυνα και καμία να μην μπορεί να ξεφύγει από την άλλη.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με ένα σερί 8-0 και πήρε διψήφια διαφορά για πρώτη φορά στο παιχνίδι με 64-54. Οι Σέρβοι με ένα δικό τους μικρό σερί προσπάθησαν να επιστρέψουν όμως ο Εξάστερος απάντησε άμεσα με 5 πόντους του Ναν και επανέφερε την διαφορά στους 10 και πάλι.

Παρότι ο Παναθηναϊκός είχε μια αρκετά μεγάλη διαφορά η Παρτιζάν βρήκε τον τρόπο στα τελευταία λεπτά να ισοφαρίσει στο σκορ να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η Παρτιζάν ήταν καλύτερη με τον Εξάστερο να χάνει την νίκη μέσα από τα χέρια του.