Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 73-70: Τα highlihts από των πρώτο τελικό των αιωνίων.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πολύ κοντά στο μπρέικ όμως τελικά δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα στο πρώτο παιχνίδι της σειράς των τελικών με 73-70.

Ο Εξάστερος ξεκίνησε με πολύ άσχημο τρόπο σε άμυνα και επίθεση και είδε τον Ολυμπιακό να παίρνει διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο.

Η αντεπίθεση ξεκίνησε στην δεύτερη περίοδο με το τριφύλλι να πλησιάζει στον πόντο τον Ολυμπιακό, με τους Πειραιώτες να παίρνουν και πάλι διφήφια διαφορά λίγο πριν την λήξη της τρίτης περιόδου.

Ο Παναθηναϊκός δεν το έβαλε κάτω και στην τέταρτη περίοδο με επιμέρους σκορ 18-4 γύρισε το ματς και πήρε κεφάλι στο σκορ για πρώτη φορά στον αγώνα, όμως οι λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά του αγώνα ανέδειξαν νικητή τον Ολυμπιακό.

Δείτε παρακάτω τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα.