Παναθηναϊκός: Η τελική θέση στη Euroleague - Δείτε τη βαθμολογία

Ο Παναθηναϊκός σε μία περίοδο πέταξε ότι είχε χτίσει σε τρεις και ηττήθηκε από την Παρτιζάν με 83-81.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε αρκετά καλά στο παιχνίδι και είχε τον έλεγχο του ματς κατάφερε να ξεφύγει στο +8 στην πρώτη περίοδο ενώ πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου έφτασε και στο +18 (38-20) με την Παρτιζάν στην συνέχεια να μειώνει την διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ομπράντοβιτς προσπάθησαν να πλησιάσουν κι άλλο και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 35′. Στην συνέχεια οι πράσινοι πήραν αρκετές φορές το προβάδισμα εκ νέου όμως τελικά ηττήθηκαν.