Παναθηναϊκός - Λάρισα καναλι ωρα: Τηλεοπτικη μεταδοση

Λάρισα - Παναθηναϊκός 84-77 (Highlights/vid)

Μονόδρομος η αντίδραση στο Game 3 για τους «πράσινους».

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Λάρισα στο ΟΑΚΑ (19:30), στον τρίτο παιχνίδι της μεταξύ τους ημιτελικής σειράς για τα playoffs της Basket League. Το σύνολο του Γιώργου Βόβορα στο δεύτερο ματς δεν εμφανίστηκε ποτέ στο παρκέ, με αποτέλεσμα να ηττηθεί (84-77) και να η σειρά να πάει στο 1-1. Ζητούμενο πλέον για τον «εξάστερο» η άμεση αντίδραση.

Αγωνιστικά, δεν χωράει ιδιαίτερη κριτική στην εμφάνιση, αρκεί να αναλογιστεί κάποιος ότι η διαφορά έφτασε ακόμα και στο +26 για τους Θεσσαλούς. Από εκεί και πέρα, Παπαπέτρου (19 πόντοι, 5 ριμπάουντ) και Μέικον (27 πόντοι, 4 ασίστ) ήταν οι μοναδικοί διασωθέντες του «ναυάγιου». Με διάστρεμμα στο δεξί πόδι αποχώρησε ο Χάουαρντ Σαντ Ρος και η συμμετοχή του κρίνεται αμφίβολη.

Παναθηναϊκός – Λάρισα με το τζάμπολ προγραμματισμένο για τις 19:30. Ο αγώνας καλύπτεται τηλεοπτικά μέσα από την ΕΡΤ3.

Παναθηναϊκός – Λάρισα καναλι ωρα: Τηλεοπτικη μεταδοση

«Λεπτομέρειες μας κόστισαν τη νίκη. Ένα σουτ του Κρουμπάλι, δύο χαμένες βολές. Μικρές λεπτομέρειες έκριναν το παιχνίδι. Συγχαρητήρια στη Λάρισα κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι στην έδρα μας», το σχόλιο του Γιώργου Βόβορα έπειτα από την πρώτη ήττα στην 2η θητεία του στον πράσινο πάγκο.