Ξέσπασε με 100αρα ο Παναθηναϊκός!

Μετά την άθλια εμφάνιση με την Ζαλγκίρις ο Παναθηναϊκός ξέσπασε και επικράτησε εύκολα του Λαυρίου με 105-69

Οι πράσινοι με τον Παπαπέτρου και τον Μήτογλου σε καλή μέρα δεν συνάντησαν κάποιο εμπόδιο και ουσιαστικά κλείδωσαν την νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Παναθηναϊκός έδειξε από την αρχή του αγώνα τα δόντια του και πήρε από νωρίς μεγάλη διαφορά τελειώνοντας την περίοδο με σκορ 28-18.

Το ίδιο σκηνικό διαμορφώθηκε και στην δεύτερη περίοδο με τους πράσινους να είναι πολύ δυνατοί επιθετικά με αποτέλεσμα να πάνε στο ημίχρονο στο +20 (55-35)

Ο Εξάστερος με τον Παπαπέτρου και τον Μήτογλου να είναι σε καλή μέρα ξεκίνησαν επιθετικά και στο δεύτερο ημιχρόνο ανεβάζοντας κι άλλο την διαφορά (81-57)

Tα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στην τελευταία περίοδο με τον Παναθηναϊκό να πετυχαίνει 100αρα και να πανηγυρίζει την νίκη με 105-69