Ξεκίνημα με τεσσάρα και σπουδαίο διπλό για τον Παναθηναϊκό

Τερμάτισε δεύτερος ο Παναθηναϊκός

Με νίκη κόντρα στη Λαμία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τους ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα Κ19. Νίκη με 0-4…

Οι πράσινοι έφυγαν με το διπλό από τη Λαμία… βάζοντας τα γυαλιά και στην πρώτη ομάδα που χθες γκέλαρε.

Ο Σούλτσε στο 4′ άνοιξε το σκορ για τους “Πράσινους”, ενώ 6 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε το 0-2 από τον Ηλιάδη, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο… χορός των τερμάτων συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με τον Καλομοίρη να κοντρολάρει άψογα εντός της μεγάλης περιοχής και να μη διστάζει να πετύχει το τρίτο γκολ για την ομάδα του, στο 52ο λεπτό.

Για να έρθει ο Βαγιανίδης, στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης και να διαμορφώσει το τελικό σκορ, παίρνοντας το… ριμπάουντ από το δυνατό σουτ του Τουρκοχωρίτη και στέλνοντας τη μπάλα χωρίς πρόβλημα στα δίχτυα.