Ξέχασε να παίξει άμυνα... - Ήττα για τον Παναθηναϊκό

Βαλένθια - Παναθηναϊκός κανάλι ώρα: Η τηλεοπτική μετάδοση

Μία κακή περίοδος ήταν αρκετή ώστε η Εφές να καταφέρει να φύγει ως νικήτρια από το ΟΑΚΑ με 77-80 …

Οι πράσινοι έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όμως η αμυντική λειτουργία της ομάδας στην τρίτη περίοδο επέτρεψε στους Τούρκους να περάσουν μπροστά στο σκορ, κάτι που έκρινε το παιχνίδι

Πολύ καλή παρουσία είχε ο Μακ στο ντεμπούτο του με τον Εξάστερο καθώς τέλειωσε το ματς με 18 πόντους

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε πολύ καλά στην πρώτη περίοδο, έχοντας καλή αμυντική και επιθετική λειτουργία αλλά και τον Παπαπέτρου σε καλή μέρα με αποτέλεσμα οι πράσινοι να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 22-21.

Στην δεύτερη περίοδο ο Εξάστερος μπήκε επιθετικά και έφτασε την διαφορά στο +6 με πρωταγωνιστή το Μακ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 40-36

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τούρκοι άυξησαν την πίεση και κατάφεραν να πάρουν για πρώτη φορά το προβάδισμα φτάνοντας στο +5 με τον Εξάστερο να μην έχει καλή αμυντική λειτουργία με τον Μίσιτς να τον τιμωρεί.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα η Εφές μπήκε και πάλι καλύτερα αύξησε την διαφορά στους 10 πόντους με τους πράσινους να προσπαθούν να γυρίσουν το παιχνίδι χωρίς επιτυχία με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα με 80-77