Νίκη με ανατροπή επί του Μίλωνα

Παρασκήνιο: Τι έκανε ο Ζήσης μετά το νταμπλ

Παρά τις αρκετές απουσίες ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Μίλωνα με 3-1 σετ και κοιτάει πλέον το κυριακάτικο παιχνίδι απέναντι στον Φοίνικα Σύρου για την πρόκριση στο Λιγκ Καπ.

Ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι μετά το δεύτερο σετ και έφτασε στη νίκη που του δίνει τους 3 βαθμούς στον όμιλο και το πάνω χέρι για την πρώτη θέση και την απευθείας πρόκριση στα ημιτελικά. Όλα θα κριθούν βεβαίως στο ματς της Κυριακής με τον Φοίνικα Σύρου.

Οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν πρώτο σκόρερ τον Ρανγκέλ με 13 πόντους. Διψήφιοι ολοκλήρωσαν το ματς Ράπτης και Τσάτσιτς ενώ θετικός ήταν ο Μούχλιας που αγωνίστηκε αντί του Ανδρεόπουλου.

Το πανόραμα του δεύτερου ομίλου

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (21-25, 25-21, 25-15, 25-20)

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:30: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων – Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου

Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

19:30: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου – Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.