Όγδοη σερί ήττα για Παναθηναϊκό, 2-3 από Νίκη Αιγινίου

Το Σάββατο το Φοίνικας-Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός έφθασε μια ανάσα από το να βάλει «στοπ» στο αρνητικό του σερί στην Volleyleague, αλλά γνώρισε εν τέλει την ήττα με 2-3 από τη Νίκη Αιγινίου.

Οι πράσινοι παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι και λίγο έλειψε να επιστρέψουν στις νίκες, μετά και από την έμπρακτη στήριξη και τις δύο μεταγραφές από τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.

Παρόλα αυτά, η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το πέμπτο και τελευταίο σετ, νικώντας με 3-2 σε ένα ματς «ροντέο».

Αξίζει να σημειωθεί ότι υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από το τιμ του Παναθηναϊκού για διαιτητική απόφαση, που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο τέταρτο σετ.

Το Τριφύλλι παρέμεινε στην προτελευταία φάση με οχτώ σερί ήττες, ενώ σε περίπτωση ισοβαθμίας με τη Νίκη Αιγινίου δεν θα έχει το πάνω χέρι. Στα θετικά η εμφάνιση των Ζονάτας και Μπατατζίμ.