Το... βιολί τους οι Νέοι του Παναθηναϊκού

Η Κ20 του Παναθηναϊκού νίκησε με 2-1 την αντίστοιχη της Βέροιας πετυχαίνοντας το 6 στα 6 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος δε στάθηκε εμπόδιο για τους Νέους του Τριφυλλιού οι οποίοι με 2 τέρματα στο 2ο ημίχρονο πήραν σπουδαία νίκη απέναντι στους Νέους της Βέροιας με σκορ 2-1.
[ads2]
Το ημίχρονο έληξε δίχως να σημειωθεί κάποιο γκολ. Το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε ο Αγγελόπουλος στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ ο Μίγγος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 72′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφερε η Βέροια ήταν να μειώσει σε 2-1 λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δώρη.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Χαλκίδης, Βαλμάς, Ντόκο, Μαυρομάτης, Ανδρέου, Μίγγος, Θεοχάρης, Αγγελόπουλος (70′ Χατζηγιοβάννης), Παπανικολάου (89′ Ξεπαπαδάκης), Πίσπας (81′ Κουντουριώτης), Μπουζούκης.