Βαθμολογία Σούπερ Λιγκ: Η θέση του Παναθηναϊκού

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ ώρα: ΜΟΝΟ ΕΣΥ - Τι ώρα παίζει ο Παναθηναϊκός

Ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία της διοργάνωσης και τη θέση του Παναθηναϊκού.

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό, που κέρδισε με 3-0 τον Πανιώνιο στο… παγωμένο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 1 και «ντούμπλαρε» τις νίκες στο πρωτάθλημα απέναντι του για πρώτη φορά από την σεζόν 2011-12!

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ με το πρώτο φετινό γκολ του Δώνη, που είχε δοκάρι στο 7’, στο 14ο λεπτό, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μακέντα.

Ο Χατζηγιοβάνης έχασε πέναλτι λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ενώ ο Ινσούα… έκανε σεφτέ και παράλληλα διαμόρφωσε στο 64ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα.