Βαριά ήττα για τον Παναθηναϊκό από τη Μπασκόνια!

Σαν να μην πέρασε μια μέρα… Ο Παναθηναϊκός, κλασικά κακός αμυντικά, φάνηκε ανταγωνιστικός μόνο στην πρώτη περίοδο κόντρα στην Μπασκόνια, με αποτέλεσμα να γνωρίσει ακόμη μια ήττα στην Ευρωλίγκα. Τελικό σκορ 93-72

O Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά στην πρώτη περίοδο και σκόραρε 10 πόντους στα πρώτα δύο λεπτά, όμως τα λάθη και η αστοχία στο επόμενο πεντάλεπτο έκαναν την Μπασκόνια να βγεί μπροστά στο σκορ με τον Παναθηναϊκό να παίρνει και πάλι το προβάδισμα λίγο πριν την λήξη (20-23)

Στην δεύτερη περίοδο οι Βάσκοι ξεκίνησαν με ένα μικρό σερί (7-0) και πήραν και πάλι το προβάδισμα, με τον Παναθηναϊκό να είναι κακός αμυντικά και να επιτρέπει στην Μπασκόνια να ξεφύγει λίγο στο σκορ (46-39)

Στο ξεκίνημα του δευτερου ημιχρόνου οι πράσινοι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγώνα και μείωσαν το σκορ, όμως στην συνέχεια η κακή αμυντική λειτουργία έδωσε την ευκαιρία στους Βάσκους να φύγουν και πάλι στο +8 (66-58)

Ο Παναθηναϊκός δεν εμφανίστηκε καν στην τέταρτη περίοδο, η Μπασκόνια έκανε ότι ήθελε και έφτασε στην νίκη

Δείτε παρακάτω τους πόντους των παικτών του ΠαναθηναϊκούΒαριά ήττα για τον Παναθηναϊκό από τη Μπασκόνια!